Finálny penetračný olej na drevo s UV ochranou OWATROL TEXTROL

OWATROL TEXTROL - finálny olej na drevo s UV ochranou

OWATROL TEXTROL® je penetračný olejový finálny náter, ktorý je určený na revitalizáciu počasím ošľahaných, vyschnutých terás a vonkajšieho dreva. OWATROL TEXTROL® obnovuje sýty teplý vzhľad a krásu prírodného vonkajšieho dreva. Bol vyvinutý na prenikanie hlboko do dreva čím ho chráni proti poškodeniu vlhkosťou a UV lúčom.

Poskytuje drevu finálnu vrstvu odolnú proti plesniam, ktorá nepraská, nelúpe sa a neoprýskava. Po prvej aplikácii oleja OWATROL TEXTROL® drevo stmavne na sýtu matnú farbu, a potom postupne zosvetlí v závislosti na intenzite vystavení slnku.

OWATROL TEXTROL® je určený na vonkajšie použitie. Možno aplikovať na zvislé aj vodorovné plochy. Môže byť tónovaný univerzalným farbivom max.30 ml/l.

Výdatnosť prostriedku pri prvom nátere je 5 m 2 /1 liter v 2 vrstvách. Údržba povrchu 10-12 m 2 /1 liter. Skutočná výdatnosť sa bude líšiť v závislosti od metódy nanášania, typu, štruktúry a pórovitosti povrchu.

Viac informácií
Reduced price! OWATROL TEXTROL - Finálny olej na drevo s UV ochranou
Kalkulátor spotreby
Skladom

Zľava AKCIA -10% 30,49 € Cena s DPH: 27,44 €

Finálny olej na drevoOWATROLTEXTROL má tieto vlastnosti

 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouChráni a zvýrazňuje prirodzenú krásu vonkajšieho dreva.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouZaistí drevu dlhotrvajúci prírodný vzhľad.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouVýborne vsakuje do dreva.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouNetvorí na povrchu dreva film a preto sa neolupuje a neoprýskava.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouFinálny náter je odolný plesniam.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouVeľmi jednoducho sa nanáša.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouJednoducho sa udržuje – nie je nutné náter odstraňovať ani brúsiť.

Kde a na čo použiť finálny olej na drevo TEXTROL

Finálny olej na drevoOWATROLTEXTROL jeurčený na vonkajšie použitie.

 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouNa ošetrenie zvetraného vonkajšieho dreva vrátane cédra, sekvoje a tlakom ošetreného dreva.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouNa vodorovné a zvislé povrchy ako sú terasy, obklady, šindľové strechy, ploty, vonkajší drevený nábytok.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouNepoužívať na sololit, preglejky, vrátane T1-11 alebo na predtým morené, lakované alebo predtým natreté drevo.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouNepoužívať na čerstvo spracované drevo - drevo nutné na náter pripraviť.

Technické údaje prípravku TEXTROL

Vzhľad: matný
Typ spojiva: Alkydové živice
Typ rozpúšťadla: riedidlo
Merná hmotnosť: 0,875 kg/I ±0,05 pri 18°C
Horľavina: nerelevantné
Obsah neprchavých látok: 31%±2% podľa objemu
Bod vzplanutia: > 64°C
Skladovateľnosť: 2 roky v originálnom neotvorenom balení
Veľkosť balenia: 1l, 2.5l, 5l
Farba: číry, zlatý dub, rustikálny dub. Môže byť tónovaný univerzálnym farbivom (max. 30 ml/1)
Doba schnutia: 24 hodín v závislosti na teplote alebo vlhkosti
VOC - Obsah prchavých organických zlúčenín:
Limitná hodnota pre tento výrobok (kat.A/f) podľa EÚ je: 700 g/l (2010). Tento výrobok obsahuje max. 550 g/l
BEZPEČNOSŤ:
Obsahuje 3-IODO-2-PROPYNYL BUTYLCARBAMATE (IPBC). Môže vyvolať alergickú reakciu. Škodlivý pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami. Opakované vystavenie môže spôsobiť vysušenie alebo popraskanie kože. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte poruke obal alebo štítok výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nevdychujte výpary. Nesmie sa dostať do očí, na koži alebo na odev. Zabráňte uvoľneniu do životného prostredia. PO POŽITÍ: Vypláchnite ústa. Nevyvolávajte zvracanie. Prázdnu nádobu alebo nepoužitý obal zlikvidujte v zbernom dvore alebo zlikvidujte doma do kontajnera, ktorý je na to určený v súlade s miestnymi predpismi.

Pomôcky na nanášanie prípravku TEXTROL

 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouŠtetec: Vysoko kvalitný synteticky mordlový štetec.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouValček: stredné vlákno.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouStriekacia pištoľ: .011-.015 tekutá špička / 700-800 psy alebo menej.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouZáhradný postrekovač.

Zásady správneho použitia prípravku TEXTROL

Na zistenie skutočného výsledného odtieňa náteru otestovať pred začiatkom aplikácie vybraný odtieň na malej ploche a nechať uschnúť.

 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouZakryté všetko, čo nemá byť natreté, vrátane rastlín a kríkov.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouNanášať pri teplote od +5 °C do +35 °C.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouNenanášať na priamom slnku a na horúce povrchy.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouNenanášať v prípade, že sa počas 24 až 48 hodín predpokladá studené alebo vlhké počasie.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouDôkladne premiešať produkt pred ňou v priebehu práce. Neriediť.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouVždy natierať celú dĺžku podlahovej dosky alebo vodorovného obloženia až do logického konca, ako je okno alebo dverný rám.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouNikdy neprerušujte náter uprostred natieranej dosky alebo plochy.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouZvislé obloženie natierajte od zhora nadol.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouJednotlivé nátery nesmú medzi aplikáciami zaschnúť – olej TEXTROL® aplikujte systémom "mokry na mokre".
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouPo nanášaní nástrekom vždy pretrieť celú plochu štetcom alebo valčekom na zlepšenie penetrácie a jednotnosti odtieňa.

Príprava povrchu pred aplikáciou finálneho oleja na drevo TEXTROL

Nové drevené povrchy

Nové drevo má tvrdý lesklý povrch, ktorý zabraňuje maximálnej penetrácii a priľnutiu akéhokoľvek finálneho náteru. Na riadnu prípravu povrchu pred aplikáciou finálneho náteru olejom TEXTROL® a minimalizáciu štiepenia, napučania, deformácií a praskania dreva vplyvom vystavení slnku, ošetriť nové drevo prípravkom SEASONITE® a nechať drevo zvetrať min 6 - 12 mesiacov.

Zvetrané drevené povrchy

Povrchy musia byť zbavené nečistôt, mastnôt, špiny a plesní. Plesne ošetriť roztokom bielidla a vody v pomere 1:3. Povrch vydrhnúť roztokom a nechať pôsobiť 10-15 minút, potom dôkladne opláchnuť. Zvetrané drevené povrchy by mali byť dôkladne očistené neriedeným prípravkom NET-TROL®*, aby boli odstránené všetky voľné drevené vlákna, špina a ostatné povrchové nečistoty.. V prípade potreby, po očistení povrch obrúsiť (brúsny papier zrno 80). Po čistení nechať drevo uschnúť po dobu 2-3 dni alebo pokiaľ drevo nedosiahne pred aplikáciou finálneho náteru vlhkosti s obsahom 18% alebo menej.

Olejom ošetrené povrchy

TEXTROL® sa môže aplikovať iba na holé drevené povrchy alebo na zvetralé drevo, ktoré bolo už predtým ošetrené olejom TEXTROL®. Všetky iné oleje a impregnačné nátery musia byť úplne a dôkladne odstránené čističom AQUANETT®* a takto očistený povrch neutralizovať prípravkom NET-TROL®* pred aplikáciou finálneho náteru olejom TEXTROL®. V prípade potreby, po očistení povrch obrúsiť (brúsny papier zrno 80). Po čistení nechať drevo uschnúť po dobu 2-3 dni alebo pokiaľ drevo nedosiahne pred aplikáciou finálneho náteru vlhkosti s obsahom 18% alebo menej.

Už ošetrené povrchy (farbou, moridlom, lakom, impregnáciou proti vode,....)

TEXTROL® sa môže aplikovať iba na holé drevené povrchy alebo na zvetralé drevo, ktoré bolo už predtým ošetrené olejom TEXTROL®. Všetky predchádzajúce nátery musia byť úplne a dôkladne odstránené odstraňovačom náterov DILUNETT®* a takto očistený povrch neutralizovať prípravkom NET-TROL®* pred aplikáciou finálneho náteru olejom TEXTROL®. V prípade potreby, po očistení povrch obrúsiť (brúsny papier zrno 80). Po čistení nechať drevo uschnúť po dobu 2-3 dni alebo pokiaľ drevo nedosiahne pred aplikáciou finálneho náteru vlhkosti s obsahom 18% alebo menej.

Aplikácia prípravku TEXTROL

Pripravte povrch podľa pokynov v sekcii "Príprava povrchu". Pred použitím olej TEXTROL® dobre pretrepať alebo zamiešať. Naneste prvú vrstvu oleja TEXTROL® a nechajte preniknúť do dreva (15-30 minút). Naneste druhú vrstvu a nechať 15-30 minút vsakovať. Podľa potreby tento postup opakujte pokiaľ nie je drevo nasýtené, tj. neprijíma už viac oleja. škvŕn.

POZNAMKA:Olej TEXTROL® nie je náter, ktorý vytvára na povrchu film, jeho miesto je v dreve. Olej TEXTROL® chráni drevo zvnútra a poskytuje mu sýty matný vzhľad.

Výdatnosť prípravku TEXTROL

 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouPrvý náter: 5 m2/l v 2 vrstvách.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouÚdržba povrchu: 10 - 12m2/l.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouSkutočná výdatnosť sa bude líšiť v závislosti od metódy nanášania, typu, štruktúry a pórovitosti povrchu.

Údržba povrchu ošetreného olejom TEXTROL

Terasy a iné vodorovné povrchy

Väčšina terás a vodorovných povrchov vyžaduje iba údržbovú vrstvu oleja TEXTROL® každý druhý rok. Jedna vrstva oleja TEXTROL® každý rok je dostačujúca na obnovenie prírodnej krásy terás/vertikálnych povrchov a na zabezpečenie dostatočnej ochrany. Odstránenie špiny a nečistôt pomocou pravidelného čistenia prípravkom NET-TROL®* medzi jednotlivými nátermi obnoví zašlý vzhľad dreva.

Obloženie a ďalšie zvislé povrchy

Väčšina obloženia a zvislých povrchov bude vyžadovať iba opravné aplikácie olejom TEXTROL®. Pokiaľ miesta ošetrené olejom TEXTROL® zošednú, očistite ich prípravkom NET-TROL®* a aplikujte jednu vrstvu oleja TEXTROL® pre nahradenie materiálu, ktorý zvetral. Plochy, ktoré si udržujú dobrú farbu, nevyžadujú udržiavaciu vrstvu. Značne zvetrané miesta môžu vyžadovať aj druhú vrstvu oleja TEXTROL®* (naneste druhú vrstvu akonáhle prvá vrstva vsiakne do dreva).

Silne namáhané plochy

Povrchy so zvýšenou prevádzkou a plochy vystavené pôsobeniu slnka a počasia sa opotrebujú rýchlejšie ako iné plochy. V týchto prípadoch očistiť postihnuté miesta prípravkom NET-TROL®* a natrieť olejom TEXTROL®. Pokiaľ je potrebné náter prelnúť s miestami, ktoré majú stále dobrú farbu. Miesta majúce dobrú farbu nepotrebujú udržiavaciu vrstvu oleja TEXTROL®.

Čistenie prípravku TEXTROL po jeho použití

Očistiť všetky nezaschnuté nástroje a vybavenie lakovým benzínom. Pokiaľ olej už zaschol, odstráňte ho odstraňovačom farby DILUNETT®*. POZNAMKA: Akékoľvek handry, oceľová vlna atď. Nasiaknuté olejom TEXTROL® sa môžu samovoľne vznietiť, pokiaľ nie sú správne zlikvidované. Preto pred vyhodením spolu s domovým odpadom musia byť handry, oceľová vlna atď. po použití nasiaknuté vodou alebo umiestnené do uzavretej vodou naplnenej nádoby.

Skladovanie prípravku TEXTROL

 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouZvyšok oleja TEXTROL® by mal byť premiestnený do menšej, utesnenej a uzavretej kovovej alebo sklenenej nádoby.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouChrániť pred mrazom a vysokými teplotami.

Pri použití prípravku TEXTROL, dodržujte bezpečnostné odporúčania

 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouUchovať mimo dosahu detí.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouNevdychovať výpary.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouVyhnúť sa kontaktu s pokožkou a očami.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouV prípade prehltnutia, nevyvolávať zvracanie: okamžite vyhľadať lekársku pomoc a ukázať etiketu výrobku.
 • OWATROL TEXTROL Finální olej na dřevo s UV ochranouViac informácií nájdete v bezpečnostných listoch v sekcii „Na stiahnutie

Ochrana dřevostaveb před UV zářením - OWATROL TEXTROLOWATROL TEXTROL - Finální olej na dřevo s UV ochranou

Typ farby olej
(Nepovinné)
*(Povinné pre zaslanie odpovedi)
(Nepovinné)
Odoslať dotaz
Hodnotenie 
09.09.2022

Na renováciu staršieho, počasím skúšaného altánku sme použili penetračný olejový finálny náter, ako píšu na webe. Po aplikácii tohto náteru vynikla opäť krása nášho staršieho altánku. Teraz sa cítime v altánku, akoby sme ho práve postavili. Ďakujeme a určite odporúčame.

Hodnotenie 
01.02.2022

Práve som sa presťahoval do nového domu s veľmi zvetranou a šedou terasou.
Museli sme vymeniť niekoľko polámaných dosiek – a tak sme použili Aquanett, potom Netrol a nakoniec Textrol. Terasa z masívu teraz vyzerá skvele. Textrol som použil v odtieni Rustic, má sýtu farbu, ktorá sa mi naozaj páči, a najlepšie zo všetkého je, že vymenené dosky s ňou dokonale splývajú. S konečným výsledkom som veľmi spokojný. Uvidím ešte ako dlho terasa vydrží vyzerať tak skvele.

Hodnotenie 
01.02.2022

Bol som skutočne prekvapený vynikajúcimi výsledkami, ktoré mi olej Textrol poskytol. Môj nábytok bol bohužiaľ mnoho rokov zanedbaný a zvetraný. Teraz vyzerá rovnako dobre ako v deň, keď som ho kúpil. Úžasné!
Pri plánovaní ďalšieho projektu určite preskúmam celý sortiment výrobkov Owatrol. Pokiaľ si natieranie aj ošetrovanie drevených obkladov aj pergoly budem robiť sám, vďaka produktom Owatrol dosiahnem profesionálne výsledky a vyššia kvalita produktov sa stane výhodou, navyše ušetrím za prácu natierača!

Hodnotenie 
01.02.2022

Áno, Textrol odviedol fantastickú prácu, bol som pripravený na to, že po 12 rokoch terasového nábytku vonku – doslova – vystavených živlom – vetru, dažďu, snehu, jednoducho všetkému(!), budú niektoré jeho časti už nerestaurovateľné. Bolo to neuveriteľné, ale nádherne sa obnovil a zostava je ako nová, použil som odtieň Rustikálny. Krásne sa zvýraznilo drevo a odpudzuje vodu aj vlhkosť a dobre tak všetko chráni.

Hodnotenie 
01.02.2022

Je to bezpochyby najlepší výrobok na drevené výrobky, uistite sa, že je drevo čisté podľa návodu, vsiakne sa a mierne zvýrazní jeho kresbu. Dve vrstvy náteru na mojej terase a dážď na nej stoja ako na čerstvo navoskovanom aute. Ľahko použiteľný výrobok, ktorý mi priniesol skvelé výsledky. Na náter som vybral teplý odtieň Zlatého duba.
Bol som prekvapený ako perfektného výsledku som s Owatrolom TEXTROL dosiahol.

Hodnotenie 
01.02.2022

Textrol používam už mnoho rokov a som presvedčený, že z hľadiska ochrany, vzhľadu a povrchovej úpravy sa mu nič nevyrovná. Niektoré drevené obkladové palubovky, terasový nábytok a ďalšie prvky na záhrade sú staré viac ako desať rokov a rodina a priatelia žasnú, ako dobre stále vyzerajú. Veľmi ľahko sa nanáša štetcom a ešte ľahšie valčekom, všetko čo je nové natieram dvoma vrstvami. Úžasná vec, olej odporúčam.

Napíšte svoju recenziu

Napísať recenziu

OWATROL TEXTROL - finálny olej na drevo s UV ochranou

OWATROL TEXTROL - finálny olej na drevo s UV ochranou

OWATROL TEXTROL® je penetračný olejový finálny náter, ktorý je určený na revitalizáciu počasím ošľahaných, vyschnutých terás a vonkajšieho dreva. OWATROL TEXTROL® obnovuje sýty teplý vzhľad a krásu prírodného vonkajšieho dreva. Bol vyvinutý na prenikanie hlboko do dreva čím ho chráni proti poškodeniu vlhkosťou a UV lúčom.

Poskytuje drevu finálnu vrstvu odolnú proti plesniam, ktorá nepraská, nelúpe sa a neoprýskava. Po prvej aplikácii oleja OWATROL TEXTROL® drevo stmavne na sýtu matnú farbu, a potom postupne zosvetlí v závislosti na intenzite vystavení slnku.

OWATROL TEXTROL® je určený na vonkajšie použitie. Možno aplikovať na zvislé aj vodorovné plochy. Môže byť tónovaný univerzalným farbivom max.30 ml/l.

Výdatnosť prostriedku pri prvom nátere je 5 m 2 /1 liter v 2 vrstvách. Údržba povrchu 10-12 m 2 /1 liter. Skutočná výdatnosť sa bude líšiť v závislosti od metódy nanášania, typu, štruktúry a pórovitosti povrchu.

Napísať recenziu