OWATROL vráti mladosť všetkým materiálom…

OWATROL kompletný systém na ochranu materiálu a jeho renováciu

OWATROL sú špičkové produkty popredného svetového výrobcu určené ako na čistenie, na ochranu, ošetrenie a obnovenie nových i narušených materiálov (drevo, plast, kameň, sklolaminát, bridlice, hrdzavý kov a iné).

V produktovom rade OWATROL nájdete ucelený systém určený na renováciu a ošetrenie celého radu materiálov. Od odšeďovača dreva, odstraňovača starých náterov, prípravku na ničenie škodcov a húb, prípravkov na reštaurovanie plastov, laminátov a keramiky, saturačných a konzervačných olejov až po antikorózne a finálne farby.

S produktmi OWATROL zmeníte vzhľad týchto materiálov takmer okamžite a nadlho. Práca s nimi je rýchla, jednoduchá a bezpečná. Takmer okamžite po ich aplikácii získate požadovaný výsledok a vaše veci znovu získajú svoj pôvodný lesk a krásu.

OWATROL pre chatárov i profesionálov

Produkty OWATROL sú určené nielen pre šikovných chalupárov, majiteľov rodinných domov, karavanov či lodí, ale aj pre profesionálov. Poznajú ich a veľmi radi používajú napríklad stolári, či tesári.

OWATROL životné prostredie

Enviromentálna politika výrobcu dbá na to, aby všetky výrobky OWATROL boli ohľaduplné k životnému prostrediu.

OWATROL vlastný vývoj, testovanie aj výroba

OWATROL sú produkty špeciálne vytvorené pre náročné klimatické podmienky a teda veľmi odolné.

Výrobca OWATROL , ako jeden z mála, všetky výrobky vyvíja, testuje a potom vyrába.

Značka OWATROL vznikla vďaka znalostiam a skúsenostiam odborníkov zo Severnej Ameriky (antikorózna ochrana) a Škandinávie (praktické skúsenosti z ochrany dreva a lodí).

OWATROL na drevo

OWATROL produkty v dreve udržujú, prípadne vracajú do dreva zložky, ktoré sa vplyvom UV žiarenia z materiálu vytrácajú, a tým ho udržujú v prirodzenom stave. OWATROL chráni drevo smerom zvnútra von. Princíp tejto ochrany spočíva v tom, že náter do dreva vsiakne, drevo dokonale chráni a zabraňuje ďalšiemu poškodzovaniu, ako praskaniu, deformácii i prenikaniu vlhkosti, ale zároveň nechá drevo difúzne otvorené aby mu umožňovalo dýchať. Náter je v dreve, takže nevytvorí na povrchu tenký film. Predíde sa praskaniu, lúpaniu a inému znehodnoteniu náterov.

OWATROL systém náterov „mokré na mokré“

OWATROL sa nanesie v prvej vrstve, ktorá sa nechá do dreva vsiaknuť, pokiaľ nezmizne z povrchu dreva „mokrý“ vzhľad, približná doba trvania je 10-20 minút. Ihneď potom je potrebné aplikovať druhú vrstvu náteru. Týmto spôsobom si drevo samo povie, koľko náteru potrebuje, pretože nie je prerušený proces sýtenia a drevo sa týmto spôsobom dokonale nasýti.

OWATROL na kov

Vďaka patentovanému produktu OWATROL OIL majú farby na kov bezkonkurenčné vlastnosti. Skvele priľnú ako na ľahké kovy, tak aj na rezivé povrchy. Farba prenikne až k zdravému kovu a vytvorí s ním väzbu, ktorá zabraňuje jej lúpaniu.

OWATROL bráni hrdzaveniu

Všetky farby na kov zastavia ďalšie hrdzavenie a dokonca bránia aj vnútornému hrdzaveniu kovu. Zložky farby sa viažu k zdravému kovu a napadnuté miesta izolujú, neutralizujú proces korózie a bránia jej ďalšiemu šíreniu. Podľa sily korózie sa volí postup ošetrenia povrchu.

OWATROL = dlhá životnosť

Životnosť materiálov ošetrených produktmi OWATROL je dlhá, a to aj vďaka tomu, že s nimi nie je možné urobiť niečo zle, alebo oklamať správny postup. Pri olejových náteroch je životnosť 2 až 5 rokov pri farbách 10 až 15 rokov. Samozrejme, vždy je potrebné brať ohľad na to, ako veľmi bude ošetrený povrch namáhaný.

Použitie OWATROL u

Odstraňovač šedi a čistič povrchů OWATROL NET-TROL®

Odstraňovač šedi a čistič povrchov

Odstraňovač olejů a čistič dřeva OWATROL AQUANETT®

Odstraňovač olejov a čistič dreva

Bezrozpouštědlový odstraňovač nátěrů OWATROL DILUNETT®

Bezrozpúšťadlový odstraňovač náterov

Restaurátor plastu, laminátu, keramiky a kovu OWATROL POLYTROL®

Reštaurátor plastu, laminátu, keramiky a kovu

Restaurátor plastu, laminátu, keramiky a kovu OWATROL POLYTROL®

Reštaurátor kameňa, keramiky a kovu

Speciální základ přímo na rez OWATROL C.I.P.®

Špeciálny základ priamo na hrdzu