Hrdza ako náš (nie) priateľ

Hrdza ako náš (nie) priateľ

Chcete zastaviť koróziu a stabilizovať povrch napadnutý koróziou?

V boji proti hrdzi/korózii je OWATROL OIL bojovníkom číslo jeden.

Owatrol Oil je univerzálny, vysoko penetračný olej na vytláčanie vzduchu a vlhkosti, ktorý možno použiť samostatne alebo pridať do farby na zlepšenie jej vlastností. Používa sa samostatne ako inhibítor korózie a poskytuje pevný, pružný povrch, ktorý vytláča nadmernú vlhkosť a vzduch. Preniká až do zdravého jadra a zastavuje hrdzavenie. Môže sa použiť aj na drevo, kde vytláča vzduch a vlhkosť a posilňuje už zvetrané drevo.
Po pridaní do akejkoľvek olejovej alebo alkydovej farby predĺži čas spracovateľnosti, zlepší tekutosť a zvýši priľnavosť povrchu, pričom zvýši aj antikorózny účinok. Na rozdiel od škodlivých riedidiel zachováva kvalitu farby bez toho, aby ovplyvnil jej vzhľad alebo čas schnutia, čo vám umožní dosiahnuť profesionálnejší výsledok.

Môžete si zakúpiť tu.

OWATROL OIL® - zastaví rez a přilne na všechny povrchy

Chcete zvýšiť mechanickú a UV odolnosť skorodovaného povrchu ošetreného olejom Owatrol?

Pri práci v exteriéri so samotným olejom Owatrol, ktorý nanesiete na zhrdzavený povrch, aby ste dosiahli konzerváciu a zastavenie hrdze, odporúčame (pokiaľ už neplánujete použiť inú povrchovú úpravu) použiť bezfarebný lak Owatrol Oxid Vernis odolný voči UV žiareniu, ktorý zlepší odolnosť voči UV žiareniu a mechanickú trvanlivosť.

Táto kombinácia sa často používa pri kovových výrobkoch umiestnených v exteriéri a tiež pri dizajnových výrobkoch z kovu, kde sa vyžaduje odolnosť proti UV žiareniu a mechanická odolnosť proti oderu (/kovové stoly atď.).

Môžete si zakúpiť tu.

OWATROL OXID VERNIS® - čirý UV odolný lak na kov

Chcete vytvoriť koróziu na povrchu železného kovu?

Naopak, tam, kde je z rôznych dôvodov potrebná korózia, dobre poslúži Owatrol Rust Spirit. Po nanesení na kovový povrch spôsobí oxidáciu na povrchu kovu a v priebehu chvíle vytvorí skutočnú hrdzu. Stačí zľahka nastriekať na kov alebo naniesť handričkou navlhčenou v prípravku Owatrol Rust Spirit. V tomto okamihu ste pánom hrdze a môžete kontrolovať, koľko hrdze by sa malo naniesť na povrch vzhľadom na množstvo použitého Rust Spiritu. Ak chcete zastaviť oxidáciu v poslednej fáze, stačí povrch navlhčiť vodou a oxidácia sa zastaví.

Vzniknutú skutočnú hrdzu potom môžete stabilizovať pomocou vyššie uvedených prípravkov Owatrol Oil a Oxid Vernis.

Môžete si zakúpiť tu.

OWATROL RUST SPIRIT® - dekorativní aktivátor rzi

S tromi produktmi Owatrol ste skutočnými pánmi korózie a môžete ju stabilizovať alebo rozvíjať.