Odstraňovač olejov a čistič dreva OWATROL AQUANETT

OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejov a čistič dreva

OWATROL AQUANETT® je účinný odstraňovač a čistič, odstrániteľný vodou, bez obsahu rozpúšťadiel, ktorý odstraňuje nové, staré a stvrdnuté oleje z vonkajších drevených povrchov. Čistí značne zvetrané drevo. Prípravok OWATROL AQUANETT® je biologicky odbúrateľný a vhodný pre miesta citlivé na životné prostredie.

Čistič OWATROL AQUANETT® sa jednoducho nanáša, rýchlo a účinne odstraňuje z povrchu čerstvého dreva povlak, ktorý vzniká pri spracovávaní dreva a tak zlepšuje nasiakavosť povrchu a tým dokonalé priľnutie finálneho náteru.

Po použití prostriedku OWATROL AQUANETT® je potrebné povrch neutralizovať produktom OWATROL NET-TROL®.

Výdatnosť prostriedku je 4 m 2 /1 liter. Skutočná výdatnosť sa bude líšiť v závislosti od metódy nanášania, typu, štruktúry a pórovitosti povrchu.

Viac informácií
Reduced price! OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejov a čistič dreva
Kalkulátor spotreby
Skladom

Zľava AKCIA -10% 25,17 € Cena s DPH: 22,65 €

Odstraňovač olejov a čistič dreva AQUANETT má tieto vlastnosti

 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaOdstraňuje teakové a iné druhy olejov z dreva a sčernanie spôsobené UV žiarením.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaJe odstrániteľný vodou – po nanesení sa olej rozpustí vodou.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaOdstraňuje prírodný povlak dreva a tým zlepšuje nasiakavosť povrchu a priľnutie finálneho náteru.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaGélová konzistencia zaistí, že prípravok AQUANETT® nesteká.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaPrípravok AQUANETT® je pripravený na okamžité použitie čo zaistí jeho rýchlo pôsobenie.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaJednoduchá aplikácia, biologická odbúrateľnosť - neobsahuje riedidlá alebo parafín.

Kde a na aký druh dreva je možné použiť prípravok AQUANETT

Odstraňovač olejov a čistič drevaOWATROLAQUANETT jeurčený na vonkajšie použitie.

 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaVhodný pre všetky vonkajšie drevá – mäkké, tvrdé, tlakovo impregnované aj termicky upravené.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaVonkajšie drevené povrchy - záhradný nábytok, podlahy, terasy, obloženie.....
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaMožno použiť na vodorovné a zvislé povrchy.

Technické údaje prípravku AQUANETT

Viskozita: gélová štruktúra
Merná hmotnosť (pri 20°C): 1.03 ± 0.05
Forma: viskózna kvapalina
Horľavosť: nerelevantné
Bod vzplanutia: nerelevantné
Skladovateľnosť: 2 roky v originálnom neotvorenom balení
Veľkosť balenia: 1l, 2.5l
Vzhľad a vôňa: modrozelený odtieň, dezinfekčný zápach
VOC - Obsah prchavých organických zlúčenín:
BEZPEČNOSŤ:
NEBEZPEČENSTVO: GHS05
KREMIČITAN SODNÝ, HYDROXID SODNÝ
Spôsobuje vážne poleptanie kože a poškodenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte poruke obal alebo štítok výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Používajte ochranné rukavice/ochranný odev/ochranné okuliare/tvárový štít. PRI POŽITÍ: Vypláchnite ústa. Nevyvolávajte zvracanie. PRI STYKU S KOŽOU (alebo s vlasmi): Všetky kontaminované časti odevu okamžite vyzlečte. Opláchnite kožu vodou/osprchujte. PRI ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút opatrne vypláchnite vodou. Pokiaľ nosíte kontaktné šošovky, tak ich vyberte a pokračujte ďalej vo vyplachovaní. Prázdnu nádobu alebo nepoužitý obal zlikvidujte v zbernom dvore alebo zlikvidujte doma do kontajnera, ktorý je na to určený v súlade s miestnymi predpismi.

Pomôcky na nanášanie prípravku AQUANETT

 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaŠtetec so syntetickými štetinami
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaSyntetická kefa
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaValček so syntetickým povrchom

Zásady správneho použitia prípravku AQUANETT

 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaVždy vykonať predbežný test pred začiatkom aplikácie.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaPoužívať chemicky odolné rukavice, ochranné okuliare aj oblečenie.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaTvrdé drevá vrátane exotických tvrdých drevín bohatých na taníny napr. céder, douglaska tisolista, teak, ipe... môžu po použití prípravkov AQUANETT®* stmavnúť.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaKým drevo po očistení uschne je nutné vykonať neutralizáciu prípravkom NET-TROL®*, drevo opäť zosvetlí a vráti sa drevu jeho prirodzený vzhľad.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaNa získanie originálnej farby dreva ošetrite očistené drevené povrchy pomocou prípravku NET-TROL®*.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaZakryte všetko, čo nemá byť odstránené, vrátane rastlín, kríkov a hliníkových povrchov. Pri odstraňovaní olejov zo zvislých povrchov, postupujte zospodu smerom nahor, aby sa nevytvorili pruhy.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaNanášať pri teplotách +5 °C až +35 °C. Nie však na priamom slnku a na horúci povrch.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaNenechajte čistič AQUANETT® na povrchu uschnúť. Pokiaľ začne prípravok AQUANETT® schnúť, je nutné povrch navlhčiť vodou z rozprašovača aby zostal prípravok AQUANETT® aktívny.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaPred použitím čističa AQUANETT® na dubové a gaštanové drevo sa s nami poraďte.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaPo použití čističa AQUANETT® očistený povrch vždy neutralizujte prípravkom NET-TROL®*, ktorý pripraví povrch na vykonanie finálnej úpravy.

Príprava povrchu pred použitím odstraňovača olejov AQUANETT

 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaOdstrániť akýkoľvek voľný a odlupujúci sa finálny náter.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaVykefovať akékoľvek povrchové nečistoty, napr. mach, špinu atď.

Aplikácia prípravku AQUANETT

Odstránenie olejov a prírodného povlaku

 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaNaniesť silnú vrstvu čističa AQUANETT® na celý povrch, ktorý má byť očistený.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaPri veľkých plochách pracovať po úsekoch.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaNechajte čistič pôsobiť (max. 5 minút), povrch očistiť kefou s tvrdými nylonovými vláknami a oplachujte vodou, prípadne použite tlakový čistič (max. 60 bar/870 psi).
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaPo očistení dôkladne opláchnite čistou vodou. Na neutralizáciu účinku čističa AQUANETT® musia byť ešte mokré povrchy po očistení a opláchnutí okamžite ošetrené pomocou prípravku NET-TROL®*.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaPoznámka: Použitie teplej vody uľahčuje prácu.

Výdatnosť prípravku AQUANETT

 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaVýdatnosť: 4 m2/l.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaSkutočná výdatnosť sa bude líšiť v závislosti od metódy nanášania, typu, štruktúry a pórovitosti povrchu.

Spôsob čistenia prípravku AQUANETT po jeho použití

 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaVodou

Skladovanie prípravku AQUANETT

 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaChrániť pred mrazom a vysokými teplotami.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaNespotrebovaný čistič skladovať v utesnenej plastovej alebo sklenenej nádobe.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaNeskladovať v kovových nádobách.

Pri použití prípravku AQUANETT, dodržujte bezpečnostné odporúčania

 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaUchovať mimo dosahu detí.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaNevdychovať výpary.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaVyhnúť sa kontaktu s pokožkou a očami.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaV prípade prehltnutia, nevyvolávať zvracanie: okamžite vyhľadať lekársku pomoc a ukázať etiketu výrobku.
 • OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejů a čistič dřevaViac informácií nájdete v bezpečnostných listoch v sekcii "Na stiahnutie"

Čistič povrchu dřeva - OWATROL AQUANETTČištění dřeva a odstranění oleje - OWATROL AQUANETT

(Nepovinné)
*(Povinné pre zaslanie odpovedi)
(Nepovinné)
Odoslať dotaz
Hodnotenie 
01.02.2022

AQUANETT som použil na cca 8 rokov staré drevené obloženie nášho domu, ktoré vplyvom UV žiarenia sčernelo a nebolo pekné. Očakával som, že budem musieť postihnuté drevo vymeniť, ale vďaka tomu prostriedku sa jeho povrchová úprava priblížila novému stavu.
Je ale nevyhnutné ho následne neutralizovať prípravkom Netrol, inak bude pôsobiť ďalej a nebude možné naniesť konečný náter.
Použil som ho tiež na odstránenie striekancov Textrolu z okien a kovového kovania. Trvalo to dlhšie, než začne pôsobiť, ale nakoniec pomohol odstrániť aj zaschnutý olej. Výborná skúsenosť, prípravok odporúčam.

Hodnotenie 
01.02.2022

Pred 3 rokmi som si nechal namontovať vráta z smrekovcového dreva, pre údržbu mi bol odporučený istý olej, ale po ňom na dreve zostali čierne fľaky a vyzerali hrozne.
Práve som na ne použil Aquanett, Net-Trol a D1 pre a teraz vyzerajú ako nové. Naozaj dobré produkty, ktoré naozaj fungujú. Nemôžem ich dostatočne odporučiť.

Hodnotenie 
07.01.2021

V záhradke mám staré záhradné posedenie z masívu, ktoré potrebovalo už novo ošetriť. Prípravok Aquanett mi s týmto ošetrením výrazne pomohol. Na drevo som valčekom naniesol prípravok a potom som postupoval podľa odporúčania výrobcu. Výsledok je úžasný. Starý zašednutý drevený nábytok teraz žiari novotou. Prípravok vrelo odporúčam.

Napíšte svoju recenziu

Napísať recenziu

OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejov a čistič dreva

OWATROL AQUANETT - odstraňovač olejov a čistič dreva

OWATROL AQUANETT® je účinný odstraňovač a čistič, odstrániteľný vodou, bez obsahu rozpúšťadiel, ktorý odstraňuje nové, staré a stvrdnuté oleje z vonkajších drevených povrchov. Čistí značne zvetrané drevo. Prípravok OWATROL AQUANETT® je biologicky odbúrateľný a vhodný pre miesta citlivé na životné prostredie.

Čistič OWATROL AQUANETT® sa jednoducho nanáša, rýchlo a účinne odstraňuje z povrchu čerstvého dreva povlak, ktorý vzniká pri spracovávaní dreva a tak zlepšuje nasiakavosť povrchu a tým dokonalé priľnutie finálneho náteru.

Po použití prostriedku OWATROL AQUANETT® je potrebné povrch neutralizovať produktom OWATROL NET-TROL®.

Výdatnosť prostriedku je 4 m 2 /1 liter. Skutočná výdatnosť sa bude líšiť v závislosti od metódy nanášania, typu, štruktúry a pórovitosti povrchu.

Napísať recenziu