Saturačný a konzervačný olej na drevo OWATROL DEKS OLJE D.1

OWATROL DEKS OLJE D.1 - saturačný a konzervačný olej

OWATROL DEKS OLJE® D.1 je olej, ktorý nasiakne do dreva, doslova drevo nasýti a nahradí už vyprchaný prírodný olej obsiahnutý v dreve. Vytláča vlhkosť a vzduch, vypĺňa póry dreva olejom, obohacuje a stabilizuje drevo za účelom poskytnutia dlhotrvajúcej ochrany interiérového aj exteriérového dreva.

Priehľadný olej OWATROL DEKS OLJE® D.1 netvorí film a zvýrazňuje prirodzenú krásu dreva. Zároveň je veľmi jednoduchý na údržbu, nevyžaduje brúsenie ani odstraňovanie.

OWATROL DEKS OLJE® D.1 je vhodný pre silné, hutné, mastné a ťažko impregnovateľné drevá. Je ideálny pre majiteľov lodí, je aplikovateľný nad aj pod čiarou ponoru. Je skvelý základový náter pre tradičné jednozložkové lodné a dekoratívne nátery. Aplikuje sa na lode – trupy, portály, vonkajšie úpravy, lodný mostík...

Výdatnosť prostriedku pri prvom nátere je 1-4 m 2 /1 liter. Údržba povrchu 8-12 m 2 /1 liter. Skutočná výdatnosť sa bude líšiť v závislosti od metódy nanášania, typu, štruktúry a pórovitosti povrchu.

Viac informácií
Reduced price! OWATROL DEKS OLJE D.1 - Saturačný a konzervačný olej s UV ochranou
Kalkulátor spotreby
Skladom

Zľava AKCIA -10% 30,01 € Cena s DPH: 27,01 €

Saturačný a konzervačný olejOWATROLDEKS OLJE D.1 má tieto vlastnosti

 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoVhodný pre silné, hutné, mastné a ťažko impregnovateľné drevá.
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoPrenikaním hlboko do pórov dreva vytláča vlhkosť a vzduch.
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoChráni drevo pred vlhkosťou a jej účinkami.
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoJe priehľadný a udržuje prírodný vzhľad dreva.
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoOlej vytvára prírodný matný a hladký finálny náter (vysoko lesklú finálnu vrstvu povrchu je možné vytvoriť náterom DEKS OLJE® D.2*).
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoOlej chráni drevo zvnútra a preto netvorí na povrchu film, preto sa neolupuje a neoprýskava.
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoPovrch je možné veľmi jednoducho udržiavať, nie je nutné žiadne odstraňovanie či brúsenie.
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoIdeálne pre majiteľov lodí, je aplikovateľný nad aj pod čiarou ponoru.

Kde a na čo použiť saturačný a konzervačný olej DEKS OLJE D.1

Saturačný a konzervačný olejOWATROLDEKS OLJE D.1 jeurčený pre vnútorné aj vonkajšie použitie.

 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoTvrdé a tropické drevá - dub, gaštan, jaseň, teak, ipe, mahagón, bangkirai, ...
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoMäkká dreva - borovica, modrín, smrek,...
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoVonkajšie použitie - terasy, záhradný nábytok, okná, dvere, ploty...
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoVnútorné použitie - podlahy, obloženie, schody, stolárske prvky...
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoPoužitie na lode - trupy, portály, vonkajšie úpravy, lodný mostík,...
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoSkvely základový náter pre tradičné jednozložkové lodné a dekoratívne nátery.

Technické údaje prípravku DEKS OLJE D.1

BEZPEČNOSŤ:NEBEZPEČENSTVO: GHS05HYDROXID SODNÝ
Vzhľad: matný
Typ spojiva: alkyd - uretánové živice
Typ riedidla: riedidlo
Viskozita: kvapalina
Merná hmotnosť (pri 20°C): 0,850 ± 0.05
Forma: kvapalina
Obsah neprchavých látok: 27% ± 2
Bod vzplanutia: > 60°C
Skladovateľnosť: 2 roky v originálnom neotvorenom balení
Veľkosť balenia: 1l, 2.5l, 10l
Farba: jantárová
Doba schnutia: 24 hodín v závislosti na teplote a vlhkosti
Čas aktivácie pred použitím alebo pred aplikáciou finálneho náteru DEKS OLJE D.2*: 3 dni
VOC - Obsah prchavých organických zlúčenín: Limitná hodnota pre tento výrobok (kat.A/f) podľa EÚ je: 700 g/l (2010). Tento výrobok obsahuje max. 628 g/l
BEZPEČNOSŤ:
NEBEZPEČENSTVO: GHS08
Uhľovodíky, Chloralkány, Alkán, Isoalkány, Cyklická zlúčenina,

Pomôcky na nanášanie prípravku DEKS OLJE D.1

 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoPrvý náter: štetec, valček.
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoÚdržba: štetec, valček, záhradný postrekovač.

Zásady správneho použitia prípravku DEKS OLJE D.1

Zakryte všetky plochy, ktoré chcete ochrániť. Olej DEKS OLJE®D.1 nanášajte pri teplotách +5°C až +35°C. Nenanášajte na priamom slnku alebo na horúce povrchy. Po nanesení olej DEKS OLJE®D.1 nástrekom, vždy ešte použite štetec alebo valček pre zlepšenie penetrácie náteru a jednotnosti pokrytí.

Príprava povrchu pri konzervácii dreva olejom DEKS OLJE D.1

Povrchy musia byť úplne čisté, suché a zbavené nečistôt, mastnôt, špiny, plesní a predchádzajúcich náterov. Plesne ošetriť roztokom 50/50 bielidlo/voda. Vydrhnúť povrch roztokom a nechať pôsobiť 10-15 minút a dôkladne opláchnuť. Po odstránení a očistení, nechať drevo vyschnúť 2-3 dni alebo kým drevo pred aplikáciou finálneho náteru nedosiahne vlhkosti s obsahom 18% alebo menej. Olej DEKS OLJE®D.1 sa môže aplikovať iba na holé drevo, zvetrané drevo alebo drevo, ktoré bolo už predtým ošetrené finálnym náterom DEKS OLJE®D.1. Všetky ostatné nátery musia byť úplne a dôkladne odstránené. V prípade nutnosti obrúsiť povrch po očistení dreva (brúsnym papierom zrno 100).

Nové drevené povrchy

Nové drevo má tvrdý lesklý povrch, ktorý zabraňuje maximálnej penetrácii a priľnutiu akéhokoľvek finálneho náteru. Tento povrch by mal byť pred aplikáciou oleja DEKS OLJE®D.1 odstránený, aby bol zaistený účinok finálneho náteru.

Drevo v interiéri

Povrch obrúsiť brúsnym papierom o veľkosti zrna 100, aby došlo k otvoreniu pórov dreva, povrch oprášiť a odmastiť denaturovaným liehom.

Drevo v exteriéri

Ošetriť povrch čističom AQUANETT®, neutralizovať a otvoriť póry prípravkom NET-TROL®*, prípadne obrúsiť povrch brúsnym papierom o hrubosti 80. Iroko, zloduch: viď sekcia „Obmedzenie“.

Zvetrané drevené povrchy (neošetrené)

Zvetrané drevené povrchy by mali byť dôkladne očistené neriedeným prípravkom NET-TROL®*, aby boli odstránené všetky voľné drevené vlákna, špina a ostatné povrchové nečistoty. Pokiaľ je drevo silne znečistené, očistite povrch čističom AQUANETT® a neutralizujte a otvorte póry prípravkom NET-TROL®*

Olejom ošetrené povrchy

Všetky oleje a impregnačné nátery musia byť úplne a dôkladne odstránené čističom AQUANETT®* a takto očistený povrch neutralizovať prípravkom NET-TROL®* pred aplikáciou finálneho náteru DEKS OLJE®D.1.

Už ošetrené povrchy (farbou, moridlom, lakom, impregnáciou proti vode,....)

Všetky predchádzajúce nátery musia byť úplne a dôkladne odstránené odstraňovačom náterov DILUNETT®* a takto očistený povrch neutralizovať prípravkom NET-TROL®* pred aplikáciou finálneho náteru DEKS OLJE®D.1.

Poznámka:Tvrdé drevá vrátane exotických tvrdých drevín bohatých na taníny napr. céder, douglaska tisolista, teak, ipe... môžu po použití prípravkov AQUANETT®* a DILUNETT®* stmavnúť. Neutralizácia prípravkom NET-TROL®* drevo opäť zosvetlí a vráti drevu jeho prirodzený vzhľad.

Aplikácia prípravku DEKS OLJE D.1

NERIEDIŤ, PRIPRAVENÉ NA OKAMŽITÉ POUŽITIE. Tajomstvo oleja DEKS OLJE®D.1 spočíva v jeho schopnosti hlboko vsakovať do dreva za účelom vytvorenia dokonalého matného a hladkého finálneho náteru po zaschnutí. Olej DEKS OLJE®D.1 sa nanáša spôsobom „mokry na mokry“, preto plochu určenú na náter olejom DEKS OLJE®D.1 rozdeľte na oblasti, ktoré ošetríte asi do 15 minút.

Náter „mokrý na mokrý“ znamená, akonáhle prvá vrstva vsiakne do dreva (obvykle za 15-30 minút), naneste druhú vrstvu, pokiaľ nie je dosiahnuté úplné nasiaknutie dreva. Počet potrebných aplikácii záleží na dreve. NENECHAJTE olej DEKS OLJE®D.1 medzi jednotlivými nátermi uschnúť. Poslednú vrstvu nechajte pôsobiť 30 minút, potom utrite povrch handrou namočenou v oleji DEKS OLJE®D.1 a vyžmýkanou tak, aby zostal vlhky na dotyk. Takto odstránite prebytočný olej a zabránite vzniku mokrých škvŕn.

Je dôležité, aby bol olej DEKS OLJE®D.1 aplikovaný počas jedného dňa. Olej DEKS OLJE®D.1 musí zostať „aktívnym", čo je docielené natieraním spôsobom „mokry na mokry" a nepretržitým pretieraním danej plochy. Tento spôsob nanášania uľahčuje a pomáha na dosiahnutie maximálneho nasýtenia ošetrenej plochy. Olej DEKS OLJE®D.1 má vysokú schopnosť penetrácie, pretože jeho miesto je vo vnútri dreva a nie na jeho povrchu. Pred vyplávaním lode alebo ďalšou aplikáciou olejom DEKS OLJE®D.2* nechajte olej DEKS OLJE®D.1 3 dni aktivovať a zaschnúť. Pri nanášaní oleja DEKS OLJE®D.1 má teplota veľmi malý vplyv.

Výdatnosť prípravku DEKS OLJE D.1

 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoPrvý náter: 1-4m2/liter
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoÚdržba povrchu: 8-12m2/liter
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoSkutočná výdatnosť sa bude líšiť v závislosti od metódy nanášania, typu, štruktúry a pórovitosti povrchu.

Údržba povrchu ošetreného olejom DEKS OLJE D.1

Pravidelné omývanie pomocou čističa NET-TROL®* pomôže udržať vzhľad povrchu ošetreného olejom DEKS OLJE®D.1. Vplyvom pôsobenia UV žiarenia olej DEKS OLJE®D.1 časom postupne zosvetlí. Keď drevo zosvetlí na svetlo šedú farbu, je na čase vykonať údržbovú aplikáciu. Povrch očistiť pomocou čističa NET-TROL®* a nechať drevo vyschnúť 2-3 dni. Aplikovať olej DEKS OLJE®D.1 pokiaľ nie je drevo opäť nasýtené a finálny náter nie je obnovený, obvykle stačí 1-2 nátery.

Obmedzenie prípravku DEKS OLJE D.1

Olej DEKS OLJE®D.1 môže zmäkčiť niektoré tesnenia. V prípade pochybnosti sa s nami poraďte. Taníny a prírodné oleje v drevách ako je iroko bránia nasiaknutiu oleja DEKS OLJE®D.1 a schnutiu náteru. Tieto druhy dreva musia byť dôkladne pripravené alebo ponechané zvetrávaniu po dobu 12 mesiacov pred aplikáciou oleja DEKS OLJE®D.1. Pre rady na prípravu dreva nás kontaktujte. Preglejky - kontaktujte nás. Pre veľkú saturačnú schopnosť DEKS OLJE D.1 as tým súvisiacu možnú vysokú spotrebu oleja DEKS OLJE D.1 sa neodporúča používať na termicky upravované drevo.

Čistenie prípravku DEKS OLJE D.1 po jeho použití

Všetko náradie na ktorom je nezaschnutý olej DEKS OLJE®D.1 očistiť lakovom benzíne. Pokiaľ už olej DEKS OLJE®D.1 zaschnutý, použite odstraňovač starých náterov. Okamžite utrieť akékoľvek kvapky či ztečený olej handrou namočenou v lakovom benzíne. Zaschnutý olej DEKS OLJE®D.1 môže byť odstránený pomocou odstraňovača DILUNETT®*. Skladovať a udržiavať vybavenie podľa pokynov výrobcu.

POZNAMKA: Akékoľvek handry, oceľová vlna atď. Nasiaknuté olejom DEKS OLJE®D.1 sa môžu samovoľne vznietiť, pokiaľ nie sú správne zlikvidované. Pred vyhodením spolu s domovým odpadom musia byť handry, oceľová vlna atď. po použití nasiaknuté vodou alebo umiestnené do uzavretej vodou naplnenej nádoby.

Skladovanie prípravku DEKS OLJE D.1

 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoZvyšok oleja DEKS OLJE®D.1 by mal byť premiestnený do menšej, utesnenej a uzavretej kovovej alebo sklenenej nádoby.
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoChrániť pred mrazom a vysokými teplotami.

Pri použití prípravku DEKS OLJE D.1, dodržujte bezpečnostné odporúčania

 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoUchovať mimo dosahu detí.
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoNevdychovať výpary.
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoVyhnúť sa kontaktu s kožou a očami. V prípade zasiahnutia kože ihneď umyť vodou a mydlom.
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoV prípade prehltnutia, nevyvolávať zvracanie: vyhľadať lekársku pomoc a ukázať etiketu výrobku.
 • OWATROL DEKS OLJE D.1 Saturační a konzervační olej na dřevoViac informácií nájdete v bezpečnostných listoch v sekcii „Na stiahnutie

Saturační a konzervační olej s UV ochranou - ochrana dřevěné terasyOchrana dřevěné podlahy bazénu - Saturační a konzervační olej s UV ochranou

Typ farby olej
(Nepovinné)
*(Povinné pre zaslanie odpovedi)
(Nepovinné)
Odoslať dotaz
Hodnotenie 
02.01.2023

Aplikácia konzervačného prostriedku Olje D.1 na prístavné mólo zmenila jeho estetický vzhľad. Mólo dostalo nový nádych. S prostriedkom som nadmieru spokojný.

Hodnotenie 
31.01.2022

Na náter dreveného móla na priehrade som vybral tento osvedčený konzervačný olej a pretože mi časť oleja z 2,5 l zostala, vyrobil som ešte 2 menšie, jednoduché lavičky a natrel aj tie. Mólo aj lavičky, ktoré som umiestnil pri vode nielen skvele vyzerajú, ale sú pred vodou a vlhkosťou dobre chránené a ja mám snáď na dlho s údržbou postarané. Určite produkt odporúčam.

Hodnotenie 
31.01.2022

Skvelý výrobok! Spĺňa všetko, čo je uvedené na obale, a ešte viac. Ľahko sa nanáša a povrchová matná úprava je nádherná. Balkónové zábradlie vyzerá skvele. Nemôžem sa dočkať slušnejšieho počasia, aby som mohol pripraviť a natrieť ešte pred letnou sezónou balkónovú podlahu z tvrdého dreva.

Hodnotenie 
31.01.2022

Na mojej desať rokov starej lodi som odstránil starý olej a špinu pomocou ekologického čističa OWATROL AQUANETT® a potom aplikoval Deka Olje 1. Ten je oveľa lepší ako akýkoľvek iný olej – je veľmi jemný olej, prenikne hlboko do dreva a vytlačí tak z neho prípadnú vlhkosť , nie len ho obalí. Ľahko sa nanáša, po zaschnutí som vonkajšie steny lode natrel Deka Olje 2, ten má finálny vysoký lesk, čo som práve pre svoju loď chcel. Aplikoval som nad aj pod čiarou ponoru. Loď je zase krásna a na dlho ošetrená.

Hodnotenie 
31.01.2022

V našej stolárni používame mnoho rôznych olejov a tento patrí k tým najlepším. Používame ho napríklad na výrobu kastlových okien z tvrdého dreva, pričom drevu olej poskytuje bohatú ochranu a krásnu kresbu dreva po dlhú dobu. Prvýkrát sme tento produkt použili asi pred 4 rokmi na inej okennej zákazke pre rekonštruovanú chalupu v Karlovej studničke, keď som ich pred 2 týždňami znova videl, vyzerali stále úžasne.
Ďalej používame EKS OLJE® D.1 na nátery podlahy, obloženia, schodov. Vonku na zábradlí balkóna a terás, dvere aj okná, plotovky. Olej vytvára prírodný matný a hladký finálny náter.

Hodnotenie 
11.06.2019

Vlastním malú drevenú loď, ktorá potrebuje pravidelnú údržbu a ošetrenie. Na tieto účely používam len konzervačný olej Deks Olje D.1 od firmy Owatrol, ktorý má veľmi dobré vlastnosti pod aj nad čiarou ponoru. Pre časť nad čiarou ponoru som použil ako finálny náter prípravok Deck Olje D.2. Pre moju loď nepoznám nič lepšie. Odporúča osobnú skúsenosť.

Napíšte svoju recenziu

Napísať recenziu

OWATROL DEKS OLJE D.1 - saturačný a konzervačný olej

OWATROL DEKS OLJE D.1 - saturačný a konzervačný olej

OWATROL DEKS OLJE® D.1 je olej, ktorý nasiakne do dreva, doslova drevo nasýti a nahradí už vyprchaný prírodný olej obsiahnutý v dreve. Vytláča vlhkosť a vzduch, vypĺňa póry dreva olejom, obohacuje a stabilizuje drevo za účelom poskytnutia dlhotrvajúcej ochrany interiérového aj exteriérového dreva.

Priehľadný olej OWATROL DEKS OLJE® D.1 netvorí film a zvýrazňuje prirodzenú krásu dreva. Zároveň je veľmi jednoduchý na údržbu, nevyžaduje brúsenie ani odstraňovanie.

OWATROL DEKS OLJE® D.1 je vhodný pre silné, hutné, mastné a ťažko impregnovateľné drevá. Je ideálny pre majiteľov lodí, je aplikovateľný nad aj pod čiarou ponoru. Je skvelý základový náter pre tradičné jednozložkové lodné a dekoratívne nátery. Aplikuje sa na lode – trupy, portály, vonkajšie úpravy, lodný mostík...

Výdatnosť prostriedku pri prvom nátere je 1-4 m 2 /1 liter. Údržba povrchu 8-12 m 2 /1 liter. Skutočná výdatnosť sa bude líšiť v závislosti od metódy nanášania, typu, štruktúry a pórovitosti povrchu.

Napísať recenziu